Firmalar Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar ?
 
Web sitesi gelişen teknoloji çağında firmanın etkili tanıtımı, yeni müşteriler edinebilmesi, kolay ulaşılabilmesi, düşük maliyetle direk satış yapabilmesi ve kurumsal firma kimliği açısından büyük önem taşır. 7/24 kesintisiz en geniş kitlelere ulaşarak ürünlerinizi ve firmanızın tanıtımını yapmanızı sağlar.
Artan rekabet koşullarında firmanın hedefleri doğrultusunda ilerleyebilmesi ve tercih edilebilir olması için doğru bir pazarlama stratejisi olması, hedef kitlenin ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz etmesi ve satış sonrası hizmetleri yerine getirmesi gerekir. Buda sürekli güncellenen, kaliteli bir içeriğe sahip, müşteri ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayan, ürün ve hizmetlerin doğru şekilde tanıtıldığı bir web sitesiyle gerçekleşir. Bu sayede satış ve pazarlama gelirlerini en üst seviyeye taşıyabilirler.
 
İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Öncelikle site kurmak için sitenin alan adının kolay okunabilir ve yazılabilir bir adı olmalı. Sitenin içeriği veya firma ticaret unvanıyla uyumlu olmalı. Alan adının tescilinin ardından site için güvenli ve hızlı bir server seçilmeli. Sitenin dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korunması, yayımı esnasında ortaya çıkabilecek aksaklıkların minimuma indirilmesi gerekir. Web sayfaları kolay ve hızlı açılabilmeli. Kullanılan resim, animasyon ve renklerin kurumsal kimliğinizle uyumlu ve sayfa içeriğinin planlı olması gerekir. Hosting seçeneklerini değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler olmalıdır. Proje içeriğini belirlerken öncelik vereceğiniz başlıklar olmalıdır. Bu başlıklar;

Firma tanıtımı
Firmanızın amaç ve hedeflerini, iletişim bilgilerini, kurumsal kimliğini, çalışma anlayışını ve başarılarını belirtmelisiniz.

Ürün katalogları
Ürünlerin detaylı bilgi, fiyat ve çeşitlerini içermeli. Ürünlerin rahatça bulunabilmesi için arama modülleri sayesinde kullanıcıların anahtar kelimelerle daha rahat ulaşmaları sağlanabilir.

Devamlılık Kriterleri
Sitenin ne sıklıkla güncelleneceği belirlenerek, esnek bir yapı oluşturmalı.

Görsellik
Sitenin içeriğinin genişliği ne olursa olsun, ziyaretçileri memnun edecek bir görselliğin ve bütünlüğün olması gerekir. Sitenin görsel bir yapıda olabilmesi için hareketli flash ve 3D animasyonlar kullanılmalı, seçilen renk ve sayfa kompozisyonunda ziyaretçilerin keyifli bir gezinti yapmaları sağlanmalıdır.
 
 
İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekli Bileşenler
 

  1. Alan Adı (Domain)
  2. Sunucu Alanı (Hosting)
  3. İnternetin Temel Kodlama Dilleri
  4. FTP (File Transfer Protocol) Dosya Transfer Sistemi
  5. İçerik Yönetim Sistemlerinden Haberdar Olunmalı
  6. Dimanik Site vs. Statik Site Seçimi yapılmalı
 
 
Müzik Siteleri
 
İnternetin gelişmesini sağlayan en büyük adımlardan biri içerik üreticilerinin müzikleri internette yüklemesidir. İnternetin sunduğu en büyük özgürlüklerden biride dünya çapına yapılmış her türlü müziğin dinlenebilmesidir. Yüzyıl öncesinin şarkılarıyla günümüz popüler parçalarına ulaşmak aynı düzeyde kolaylaşmıştır. 90’lı yıllarda insanlar istedikleri parçaları MP3 olarak indirmeyi denemeye başladılar. Buda zamanla ortaya çıkan telif yasaları yüzünden sorun haline geldi. Günümüzde ücretsiz müzik siteleri sayesinde istenilen parçaları telif sorunu olmadan dinleme olanağı sağlandı.
 
Müzik Sitesi Nasıl Olmalı ?
 
İyi bir müzik dinleme sitesi geniş ve sağlam bir müzik arşivine sahip olmalı.Hızlı ve basit bir yapıya sahip olmalı.
Her türlü müzik türü seçilebilmeli, istenilen sanatçı ismiyle parçalar yürüttürülebilmelidir.Bir şarkı sürekli çala ayarlayıp milyon kere dinlenebilmeli.
Web sayfası oldukça hızlı olmalı, aranılan gruptan ya da parçadan bir playlist oluşturabilmeli ve istendiği zaman dinlenilebilmeli.
İstenilen klibi veya parçayı alabilmeli, bir playlist oluşturabilip, mix’leme yapılabilmeli.Amatör ya da profesyonel sanatçı ve grupların tüm albümlerine ulaşılabilmeli.Ücretsiz içerik sunabilmeli, kullanıcıların hazırladığı paylaşımlara yer vermeli.Sürekli güncellenerek kullanıcıların ilgisini üst düzeyde tutabilmeli. 

Bu saydığımız faktörlere uyan iyi müzik dinleme siteleri her zaman yüksek hit getirir ve sizelere kazanç sağlar. Olumlu geri dönüşleri almanız için mutlaka sitelerinizde ziyaretçilerin ilgisini çekicek özgün içeriklere yer vermelisiniz. Bu özgün içerikler sizin belirlediğiniz resimler ve anlatımlar olabilir. Unutmayın ki siz sitenize ne kadar değer verirseniz. Ziyaretçilerinizde bu doğrultuda sizlere önem göstericektir.

Reklam
Wipaste C2 Yüksek Performanslı Termal Macun