Sitemize seo çalışması yaptığımızda ilk sayfalarda olmak isteriz. Başarılı bir optimizasyonda bunu mümkün kılabiliriz. Sitemiz istediğimiz anahtar kelimelerde diğer sitelerden daha önde çıkabilir. Fakat bazı durumlarda özellikle anahtar kelime rekabeti yüksek olan durumlarda sitemiz birinci sayfada ama alt sıralarda çıkabilir. Bu gibi durumlarda seo uzmanlarının ellerinden gelen pek birşey yoktur. Birinci sayfadaki konumumuz tek sebebi bu olmasada sitemizin organik hit durumuna bağlıdır.

Sayfamızı üst sıralara çıkartmak için artık ziyaretçilerimizin dikkatini çekmeliyiz. Bunun için en önemli adım. Title ve Description taglarımızı düzenlemekten geçer. Title tagımızda ziyaretçilerimizin ilgisini çekicek yazılar kullanmalıyız. Ama unutmayalım ki hedeflediğimiz anahtar kelimemizi de bu yazı öbeği içerisinde geçirmemiz gereklidir. Burda kullanacağımız dikkat çekici cümlemizi seçmek için ilk önce rakiplerimizin title taglarına bakarak karar vermeliyiz. Dikkat ederseniz konumları yüksek diğer sitelerin çoğunun title tagları hep birbirinin aynısı gibidir. Bu tarz sayfalarda genellikle ziyaretçiler. Ya tesadüfü o sitelerden birine tıklarlar yada sıralamayı göz önünde bulundurarak tıklarlar. Ve aradıkları bilgiyi bulduklarında artık diğer sitelere uğrama gereği duymazlar.

Bu yüzden ziyaretçilerimizin ilgisini çekecek stratejik title'lar kullanmamız gerekir. Ürün satışı yapıyorsan "indirim", "büyük ucuzluk", "şok kampanya" gibi title'lar kullanabiliriz. Fakat bu kullandığımız title'larda ziyaretçilerimiz kampanya yada bir benzeri inidirimi görüp sitemize girerlerse ve bu çağrışım sitemizin içinde bulunmazsa. Hemen sitemizi terkedecekler ve bu bizim için daha büyük kayıplara neden olucaktır. Bu yüzden etkili title'ımızı kullanırken ziyaretçiyi sitemize getirdikten sonra bu title'daki vaadlerimizi yada bilgilerimizi ziyaretçilerimize sunmalıyız.

Maxiumum title uzunluğumuzu google ortalama 55 karakter ile tutmuştur bundan fazla karakter kullanımı kısaltılmaktadır. Bazı araçlar ile google arama sonuçlarında title'ımızın nasıl görüştüğünün demosunu hazırlayıp düzenlemeleri bu alanda yapabiliriz. Aşağıdaki siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

http://www.seomofo.com/snippet-optimizer.html

Reklam
Wipaste C2 Yüksek Performanslı Termal Macun