Termal Macun Uygulaması ve En İyi Termal Macun

Termal Macun

Wipaste C2 termal macun bilgisayarınızın performansını optimum seviyeye ulaştırmak için Alman mühendisleri tarafından geliştirilmiş bir bileşiktir. Nano Carbon partikülleri ile formüle edilmiştir.

Termal macun bilgisayarınızın soğutmaya ihtiyaç duyan işlemci bileşeninin üzerine uygulanmaktadır.

İşlemciler, çekirdek üzerindeki ısıyı bir üst katmana aktarmak için metal işlemci kapağı kullanmaktadırlar. (Bazı işlemcilerde bu kapak bulunmamaktadır. Notebook işlemcileri vb.) Bu metal kapak çekirdekten gelen ısıyı üzerinde tutar ve bir üst donanım olan işlemci fanına aktarır.

Metal işlemci kapağı gözle incelendiğinde pürüzsüz bir yüzey görünmektedir. Fakat yüksek çözünürlüklü bir mikroskop yardımıyla bakıldığında durum bundan çok farklıdır. Metal yüzey yakınlaştırıldığında irili ufaklı birçok boşluk, yüksek ve alçak katmanlar göze çarpmaktadır. İşlemci fanının metal alt yüzeyi de bu şekildedir. Metaller üzerindeki bu pürüzlü zemin, işlemci kapağı ve fanın birleşmesinde arada kalan hava boşluklarına neden olmaktadır. Hava, doğası gereği ısı yalıtkanlığı yüksek bir maddedir. Ve ısı transferinde olumsuzluklara neden olmaktadır. İşlemci kapağı ile fanın birleşim noktasındaki bu mikron ve nano boyutlu boşlukları doldurmak için yüksek ısı iletkenliğine sahip elementler kullanılır.

Wipaste C2 termal macun içeriğinde nano boyutlu karbon tanecikleri barındırır. Doğadaki en iyi ısı ileten madde elmastır. Elmas karbon elementinin bir diğer modifikasyonudur. Yüksek teknolojiyle nano boyutlara kadar küçültülmüş karbon tanecikleri ve yoğun ısılarda bile formunu koruyan silikon ile geliştirilmiştir. Yüksek teknolojiyle elde edilen bu bileşik işlemciyle fan arasında kusursuz ısı iletim köprüsü kurmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, ısınan bir işlemci düşük performans ile çalışır. Isınan bir işlemciye sahip olan bir bilgisayar yavaş ve tutarsız çalışmaktadır. Yeni alınan bir bilgisayarın birkaç yıl kullanımdan sonra yavaşlamasının asıl nedenlerinden birisi de budur.

Termal macun kullanılmayan bir işlemci ile Wipaste C2 termal macun uygulanan bir işlemci arasında 15 °C derecelere kadar ısı farkı testlerde kanıtlanmıştır.

Wipaste C2 termal macun ile bilgisayarınızı ilk gün ki performansına geri döndürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken birkaç adımda termal macununuzu yenilemek.

Talimatlara uyarak termal macun uygulaması ile bilgisayarınızın performansında gözle görülür değişiklik olacaktır. En iyi termal macun sınıfına giren Wipaste C2 ile bu performans daha belirgin olacaktır.